Zabieg energetyzująco-rewitalizujacy

jest to zabieg zarówno dla osób z problemami typu: sezonowe wypadanie włosów, osłabienie włosów słońcem i słoną wodą czy farbowaniem i przesuszaniem suszarką lub żelazkiem, nadmiernie przetłuszczające się włosy jak i dla osób bez problemów jako profilaktyka: odżywienie i regeneracja skóry i włosów, oczyszczenie skóry (peeling), pobudzenie mikrokrążenia (wzmocnienie mieszków włosowych), dożywienie mieszków włosowych.

Zabieg idealnie powinien być przeprowadzany raz na miesiąc ale już jednorazowy daje efekty, zwłaszcza jeżeli w domu jest kontynuowana właściwa pielęgnacja.

Zabieg przeciwłupieżowy

Każde nadmierne łuszczenie się naskórka owłosionej skóry głowy nazywamy pospolicie łupieżem. Istnieją dwie odmiany prawdziwego łupieżu: zwykły i tłusty. Łupież może pojawiać się pozornie bez konkretnej przyczyny. Najczęściej jednak spowodowany jest podrażnieniem skóry głowy przez szampony, żele, pianki do włosów, lakiery, farby itp. Bywa, że przyczyną podrażnienia jest sama woda zawierająca np. dużo chloru. Zmieniona zapaleniem skóra staje się bardziej wrażliwa niż skóra zdrowa, dlatego zdarza się, że mimo niestosowania już "podejrzanego" środka pielęgnacyjnego - nie dostrzegamy poprawy. Łupież może być także symptomem znacznie poważniejszych chorób. W niektórych przypadkach łupież może także występować z powodu złego odżywiania, a w szczególności z powodu braku cynku w organizmie. Nierzadko następstwem łupieżu tłustego jest łysienie łojotokowe.

Zabieg przeciwłupieżowy polega na złuszczeniu już łuszczącego się naskórka, ukojenia podrażnionej skóry i zmniejszeniu świądu. Dobierając odpowiednią pielęgnację, skutecznie zapobiegamy nawrotom. Zabieg należy powtarzać.

 

Zabieg zapobiegający przetłuszczaniu się włosów

Nadmierne przetłuszczanie się włosów ma różne przyczyny i podłoże. W wieku młodzieńczym może być to problem hormonalny, który objawia się również trądzikiem bądź pryszczami, później może sugerować złą dietę, złą pielęgnację lub jakieś schorzenia skóry głowy lub organiczne - na przykład nadczynność tarczycy. Dość często w przypadku przetłuszczania się włosów u mężczyzn jest to nadmierne działanie androgenów, czyli męskich hormonów. Również włosy przetłuszczają się wyniku złej pielęgnacji. Często noszenie nieprzewiewnego nakrycia głowy i przegrzewanie jej może powodować nadprodukcję serum

Zabieg zapobiegający przetłuszczaniu się włosów ma na celu oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru serum i kontrolowanie pracy gruczołów łojowych. Właściwie przeprowadzenie zabiegu jest tym ważniejsze, że źle przeprowadzony masaż będzie jeszcze bardziej pobudzał do pracy gruczoły łojowe. Przy okazji zostanie opracowana odpowiednia, wspomagająca pielęgnacja.

Zabieg zapobiegający wypadaniu włosów

Włosy wypadają i jest to normalne zjawisko. W ciągu doby tracimy ich około 100 - to fizjologiczna norma. Nasilenie wypadania włosów może być związane z zaburzeniami w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Pamiętajmy, że stan włosów ma dużą wartość diagnostyczną. Ich specjalistyczna ocena pozwala w wielu przypadkach na rozpoznanie stanu zdrowia człowieka.

Aby skutecznie walczyć z wypadaniem włosów niezbędne jest wyeliminowanie przyczyny. Nie mniej jednak, właściwa pielegnacja oraz systematyczne poddawanie się zabiegom w bardzo dużym stopniu wspomaga leczenie, przyśpiesza powrót do „normalności” oraz wzmacnia włosy.