Nadmierne przetłuszczanie się włosów ma różne przyczyny i podłoże. W wieku młodzieńczym może być to problem hormonalny, który objawia się również trądzikiem bądź pryszczami, później może sugerować złą dietę, złą pielęgnację lub jakieś schorzenia skóry głowy lub organiczne - na przykład nadczynność tarczycy. Dość często w przypadku przetłuszczania się włosów u mężczyzn jest to nadmierne działanie androgenów, czyli męskich hormonów. Również włosy przetłuszczają się wyniku złej pielęgnacji. Często noszenie nieprzewiewnego nakrycia głowy i przegrzewanie jej może powodować nadprodukcję sebum.

 Należy, jeśli chcemy w sposób naturalny pomóc sobie z przetłuszczającymi się włosami, zweryfikować swoją dietę, sprawdzić, czy nie jest zbyt bogata w tłuszcze. Należy także poprosić lekarza o proste badanie krwi, aby wykluczyć (albo potwierdzić) zaburzenia w gospodarce hormonalnej.

 Dolegliwości związanych z przetłuszczającymi się włosami nie należy bagatelizować. Może to powodować stany zapalne skóry głowy, swędzenie, zwiększenie wypadanie włosów a w skrajnym wypadku łysienie. Więc oprócz nieestetycznego wyglądu przetłuszczonych pasm włosów musimy mieć na uwadze nasze zdrowie.

 

W jaki sposób możemy zapobiegać nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów?

Przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja każdego dnia. Przetłuszczające się włosy powinno myć się każdego dnia- nieprawdą jest, że gdy rzadziej myjemy głowę, tym włosy mniej się przetłuszczają. Należy pamiętać przy tym o stosowaniu odpowiedniego szamponu przeciwłojotokowego.

 Ponieważ jest on przeznaczony do codziennej pielęgnacji włosów, dlatego ma odpowiednio dobrane pH, nie zawiera zbyt silnych detergentów czy substancji drażniących. Działa delikatnie ale skutecznie na nasze włosy. Ważne jest też, aby przy myciu unikać zbyt gorącej wody bądź zbyt intensywnych masaży głowy, które mogą (brak tekstu)

 Zabieg zapobiegający przetłuszczaniu się włosów ma na celu oczyszczenie skóry głowy z nadmiaru serum i kontrolowanie pracy gruczołów łojowych. Właściwie przeprowadzenie zabiegu jest tym ważniejsze, że źle przeprowadzony masaż będzie jeszcze bardziej pobudzał do pracy gruczoły łojowe. Przy okazji zostanie opracowana odpowiednia, wspomagająca pielęgnacja.